Skip To Main Content

From Nutrition Services

From Nutrition Services

Breakfast and Lunch are free for everyone this school year.

Milk alone is NOT free! If you would like your child to have milk with their home lunch please add money to their meal account via SchoolCafe or send it in with them, so that they may purchase it. The cost is 50 cents per carton.

We sell healthy snacks to students during the lunch hour. The cost usually ranges from 50 cents to one dollar. If you would like your student to have the option to buy a snack please add money to their meal account via SchoolCafe or send it in with them. Snacks are only sold to 2nd grade-5th grade students.